Astep Model SB Cinquantotto - Hvid Skærm, 32cm

Brugt
?

Brugt, men i god stand: Produktet har mindre tegn på brug. Brugsspor er så minimale, at det ikke har været muligt at fotografere.

Lamper fra Astep har været brugt til udstilling i showrooms eller udlån til indretningsarkitekter og boligmagasiner.

Normal pris Nypris 5.730 kr Udsalgspris 2.599 kr
/
  • 1 varer tilbage
  • På vej på lager
inklusive moms
Trustpilot ⭐ 4.5 (fremragende)
  • GRATIS fragt på ordrer over 999 kr.
  • Leveringstid 2-5 hverdage
  • 14 dages returret

SB Cinquantotto pendellampe er en pendellampe lavet af håndblæst opalglas. I mere end et halvt århundrede har SB Cinquantotto-designet haft en særlig plads i Sarfatti-familien og er en hyldest til Gino Sarfatti. Derfor har har grundlæggeren af Astep, Alessandro Sarfatti genintroducet lampen. En karakteristisk form, en original ledningsmontering og et tidløst materialevalg gør SB Cinquantotto fra 1958 til et sandt mesterværk til moderne livsstil. Pendlen er lavet af matteret opalglas, håndblæst med traditionelt italiensk håndværk.

Den hvide, matte skærm fordeler lyset på en meget behagelig måde og lampen er det stilsikre valg til spisebordet eller entréen.

Materialer: Opalglas skærm, stål struktur
Mål: ∅ 32 × 41 cm
Ledningslængde: 2 meter
Diameter skærm: 32 cm
Lyskilde: 1 x E27 LED (60W Max)

Astep er et dansk designbrand med rødder i Italien, der skaber innovative og tidsløse lamper i høj kvalitet  - alle “Made in Italy”. Flere af Asteps lamper er produceret af genanvendte materialer og deres designs er skabt til at holde i mange år.

Astep stræber altid efter at indtænke bæredygtighed i deres designs og forlænger nu levetiden af deres lamper yderligere. Hos KEEPR finder du et udvalg af Astep lamper, som har været brugt til eksempelvis udstillinger og photoshoots.

Hurtig levering ca. 2-5 hverdage.
Billig fragt fra 39 kr. - GRATIS fragt på ordrer over 999 kr.

Læs mere om forsendelse og retur i vores handelsbetingelser her

Sidst sete produkter