Astep Model SB Cinquantotto - Hvid Skærm, 32cm

Preloved

Normal pris 5.730 kr Udsalgspris 3.449 kr
/

Brugt, men i god stand: Produktet har mindre tegn på brug i form af ridser på skærmen, som kun er tydelig hvis man går helt tæt på.

Lamper fra Astep har været brugt til udstilling i showrooms eller udlån til indretningsarkitekter og boligmagasiner.

SB Cinquantotto pendellampe er en pendellampe lavet af håndblæst opalglas. I mere end et halvt århundrede har SB Cinquantotto-designet haft en særlig plads i Sarfatti-familien og er en hyldest til Gino Sarfatti. Derfor har har grundlæggeren af Astep, Alessandro Sarfatti genintroducet lampen. En karakteristisk form, en original ledningsmontering og et tidløst materialevalg gør SB Cinquantotto fra 1958 til et sandt mesterværk til moderne livsstil. Pendlen er lavet af matteret opalglas, håndblæst med traditionelt italiensk håndværk.

Den hvide, matte skærm fordeler lyset på en meget behagelig måde og lampen er det stilsikre valg til spisebordet eller entréen.

Materialer: Opalglas skærm, stål struktur
Mål: ∅ 32 × 41 cm
Ledningslængde: 2 meter
Diameter skærm: 32 cm
Lyskilde: 1 x E27 LED (60W Max)

  • 1 vare tilbage
  • På vej på lager
inklusive moms
  • Leveringstid 2-5 hverdage

Atelier Tonni er et kunst og design studio, som designer og producerer håndlavet interiør ud af 100% genanvendt plast, som ellers ville være blevet sendt til forbrænding eller på lossepladsen. Atelier Tonni ønsker at få os til at se værdien i plastaffald ved at skabe enestående designs og kunst til hjemmet. Alle Atelier Tonnis designs er unikke og ingen er helt ens.

Hurtig levering ca. 2-5 hverdage i DK.
Billig fragt fra 39 DKK. Udregnes i checkout.

Læs mere om forsendelse og retur i vores handelsbetingelser her

Sidst sete produkter