Astep Model 537 - Sort skærm / Sort marmor

Preloved

Normal pris 7.810 kr Udsalgspris 4.690 kr
/

Brugt, men god: Produktet har mindre tegn på brug i form af ridser eller mærker, men er stadig i god stand. Se billeder.

Lamper fra Astep har været brugt til udstilling i showrooms eller udlån til indretningsarkitekter og boligmagasiner.

Model 537 er en relancering af Gino Sarfatti's originale design fra 1950 som en del af Flos with Sarfatti kollektionen.

Model 537 fremstår enkelt og elegant med sin kombination af kvalitetsmaterialer og et legende design. Den stor aluminiumsskærm er monteret assymmetrisk på en stilk af messing, som forbindes til en smuk marmor fod. Lampens stilk fortsætter gennem skærmen og videre i en baglæns bevægelse, som giver toppen af stilken et legende udtryk og et praktisk håndtag. Lampen er derfor nem at flytte fra rum til rum og er det perfekte valg til skrivebordet.

Lampen fås også med sort skærm/messing stilk/hvid marmor fod eller hvid skærm/messing stilk/hvid marmor .

Materialer: Spundet aluminiumsskærm, messingstruktur, marmor base
Mål: ∅ 40 × 36 cm
Ledningslængde: 1,8 meter
Diameter skærm: 40 cm
Lyskilde: 1 x E27 LED 4,5W (160W Max)

  • 1 vare tilbage
  • På vej på lager
inklusive moms
  • Leveringstid 2-5 hverdage

Atelier Tonni er et kunst og design studio, som designer og producerer håndlavet interiør ud af 100% genanvendt plast, som ellers ville være blevet sendt til forbrænding eller på lossepladsen. Atelier Tonni ønsker at få os til at se værdien i plastaffald ved at skabe enestående designs og kunst til hjemmet. Alle Atelier Tonnis designs er unikke og ingen er helt ens.

Hurtig levering ca. 2-5 hverdage i DK.
Billig fragt fra 39 DKK. Udregnes i checkout.

Læs mere om forsendelse og retur i vores handelsbetingelser her

Sidst sete produkter